جشنواره لبخند انار
این جشنواره در تاریخ 29 اذر ماه 1396 از ساعت 5 تا 7 بعد از ظهر با هدف شناساندن فرهنگ اسلامی، ایرانی برای والدین و کودکان بر پا گردید.صحبت پیرامون آیین یلدا،فعالیت در کار گاه های آشپزی،بازی خلاق ، نقاشی و حجم سازی از جمله برنامه های این جشنواره بود.

کارگاه مادر و کودک – دست های من و تو
به مناسبت روز هوای پاک و با هدف ترویج فرهنگ و مراقبت از محیط زیست کار گاهی با شعار در کنار هم تصور شما را عینی سازیم ، در روز 27 دی ماه مادران به همراه فرزندانشان با ابزارهای نقاشی،حجم سازی و کار دستی تصورشان را در رابطه با هوایی پاک، امن ، سالم و زیستن در فضایی بدون آلودگی به تصویر کشیدند.

کارگاه چمدان بهاری
این کار گاه همکاری مشترکی بین موسسه ی پندار و موزه ی بین المللی و سیار سفیران فرهنگ صلح بود که در تاریخ 2 اسفند ماه ساعت 5 عصر در موسسه برگزار گردید.

در این کار گاه کودکان به همراه والدین شان به مناسبت فرا رسیدن نوروز باستانی به ساخت عروسک های قاشقی پر داختند. این عروسک ها با نام افراد به این موزه اهدا گردید تا در نمایشگاه های خارج از کشور به منظور ترویج صلح شرکت داده شود.

کارگاه آشنایی با سیستم نوین آموزشی
این همایش در رابطه با بند سوم فعالیت های موسسه که همانا انجام مطالعات و تحقیقات و اجرای طرح های پژوهشی با هدف آشنایی با عناصر اصلی با رویکرد شناختی در آموزش و نیز آشنایی با مدارسی که دانشجویان علوم تربیتی و رشته های مرتبط بر گزار گردید. مدرس دوره جناب آقای دکتر ید الله سعید نیا با رزومه ی پیوست بودند.

کارگاه کیمیای ارتباط

موسسه فرهنگی هنری پژوهش گستران پندار با هدف تربیت سنی توانمند پویا و خلاق درراستای استحکام بنیان خانواده اقدام به بر گزاری کار گاه کیمیای ارتباط نموده است.

در این دوره پیرامون چگونگی بر قراری ارتباط موثر در خانواده و خصوصا با فرزندان،همچنین ویژگی های خانه امن و خانه نا امن و روش های مناسب و کار بردی برای حل مسئله بین زوجین و فرزندان صحبت می شود. این کارگاه دو روزه ی 6 ساعته، هر ماه برگزار گردیده است.

کارگاه مهارتهای ارتباطی و هوش هیجانی

این کارگاه در تاریخ ۹ اسفند ماه از ساعت ۵ تا ۷ بعد از ظهر با حضور والدین و فرزندانشان برگزار گردید.
در این کارگاه شیوه های متفاوت از ابراز احساسات و کسب مهارت های ارتباطی برای کودکان به صورت نمایش عنوان قلب زرافه ای اجرا
گردید و راهکارهایی کاربردی برای حل مسائل بین والدین و کودکان ارائه شد

برپایی کارگاه های کوتاه مدت فرهنگی آموزشی ویژه کودکان

موسسه فرهنگی هنری پژوهش گستران پندار در جهت دانش افزایی کودکان و نوجوانان اقدام به برپایی دوره های کوتاه مدت در رشته های زیر نمود.
۱- کارگاه آشپزی
۲- کارگاه باغبانی
۳- کارگاخ مهارت های زندگی
در همین راستا اردوهای طبیعت شناسی برای کودکان برگزار می گردد.